Χαλκιαδάκη Μαρία Άννα | Σειρά 2019

Γιατί κάποιος να επιλέξει το πρόγραμμα μεταπτυχιακών σπουδών στις Διεθνείς Διαπραγματεύσεις;

"Γιατί στην Ελλάδα είναι το πρώτο και μοναδικό στον τομέα του δημόσιο πανεπιστήμιο. Γιατί είναι ένα πρόγραμμα που συνεχώς εξελίσσεται βάσει νέων δεδομένων, αλλά κυρίως γιατί οι γνώσεις και το κύρος που προσφέρει οδηγούν σε μία τεράστια αγορά εργασίας.

Θεωρω πολύ τυχερό τον εαυτό μου που επιλέχθηκα ως μια από τις πρώτες φοιτήτριες του τμήματος. Οι γνώσεις που πήρα ήταν ένα πολύτιμο εφόδιο για ποικίλους επαγγελματικούς ελιγμούς, ενώ οι ισχυροί διαπροσωπικοι δεσμοί με τους υπόλοιπους φοιτητές και τους διδάσκοντες έκαναν την εμπειρία ακόμα πιο μοναδική. Θα πρότεινα ανεπιφύλακτα το συγκεκριμένο μεταπτυχιακό πρόγραμμα."