Ξένια Λογοθέτη , Internal Controls Analyst, Philip Morris International, απόφοιτη part time 2006-08

“Κατά τη διάρκεια των σπουδών μου στο τμήμα Λογιστικής και Χρηματοοικονομικής είχα την ευκαιρία να αναπτύξω τις δεξιότητες και τη γνώση μου χάρη στην υψηλής ποιότητας διδασκαλία. Έμαθα να εργάζομαι σε ομαδικό περιβάλλον και να είμαι συνεπής με το πρόγραμμά μου και τις φοιτητικές μου υποχρεώσεις, τα όποια συνέβαλαν καθοριστικά στην προετοιμασία μου για τη μελλοντική επαγγελματική μου καριέρα. Το Μεταπτυχιακό Πρόγραμμα Σπουδών του Πανεπιστημίου Αθηνών  μου έδωσε ένα σημαντικό πλεονέκτημα στην απαιτητική αγορά εργασίας και την ευκαιρία να έχω μια επιτυχημένη καριέρα σε μία από τις “big four” ελεγκτικές εταιρίες. Η γνώση και η εμπειρία που κέρδισα θα συνεχίσει να με βοηθάει στο να αναπτύσσω τον εαυτό μου και να ξεπερνάω τις μελλοντικές  προκλήσεις.”