Πρόγραμμα Erasmus+ ακαδ. έτους 2015-2016 - Προθεσμίες και αίτηση συμμετοχής.

Η περίοδος υποβολής αιτήσεων συμμετοχής στο πρόγραμμα Erasmus+ ξεκίνησε και ολοκληρώνεται τη Δευτέρα 2 Μαρτίου 2015.

Συμπληρώνετε την ηλεκτρονική αίτηση που θα βρείτε εδώ, την τυπώνετε και κατόπιν πατάτε "Αποστολή".

Την υπογεγραμμένη αίτηση,

μαζί με την Υπεύθυνη Δήλωση που θα βρείτε εδώ,

απλές φωτοτυπίες των πιστοποιητικών γλωσσομάθειας ξένων γλωσσών διδασκαλίας στα επιλεγμένα πανεπιστήμια και,

2 φωτογραφίες τύπου ταυτότητας,

τα καταθέτετε στη Γραμματεία του τμήματος τις ημέρες και ώρες υποδοχής φοιτητών και κοινού (Δευτέρα και Τετάρτη 12:00-14:00 και Παρασκευή 11:00-13:00).

Σας υπενθυμίζουμε ότι για τα τρία πανεπιστήμια που θα επιλέξετε και θα συμπληρώσετε με σειρά προτεραιότητας, θεωρούμε δεδομένο ότι έχετε βρει μαθήματα τουλάχιστον 30 ECTS στο καθένα για το εξάμηνο ανταλλαγής που επιθυμείτε.

Ο κατάλογος με τα πανεπιστήμια με τα οποία το τμήμα μας έχει διμερή συμφωνία ανταλλαγής τον βρίσκεται εδώ.

Τις προϋποθέσεις συμμετοχής και τα κριτήρια επιλογής και τοποθέτησης σε ξένα πανεπιστήμια μπορείτε να βρείτε εδώ.

Τις οδηγίες Βήμα-Βήμα για την συμμετοχή σας στο πρόγραμμα Erasmus+ θα βρείτε εδώ.