Eduniversal rankings 2022

Για ακόμα μια χρονιά, το μεταπτυχιακό Μάρκετινγκ & Επικοινωνίας και συγκεκριμένα το τμήμα πλήρους φοίτησης και το τμήμα πλήρους φοίτησης με διεθνή προσανατολισμό συγκαταλέγονται στα καλύτερα τμήματα σύμφωνα με τις λίστες κατάταξης της Eduniversal για τα καλύτερα Master & MBA προγράμματος. Το τμήμα πλήρους φοίτησης κατετάγη 27ο στο γνωστικό αντικείμενο της Επιχειρησιακής Επικοινωνίας και το τμήμα πλήρους φοίτησης με διεθνή προσανατολισμό 25o στο αντικείμενο του Μάρκετινγκ στη Δυτ.Ευρώπη.

Τα κριτήρια στα οποία βασίζεται η έρευνα της Eduniversal είναι τα εξής 3:

1. Η φήμη του προγράμματος: να είναι γνωστό και αναγνωρίσιμο από τον κόσμο των επιχειρήσεων και της αγοράς
  2. Ο πρώτος μισθός μετά την αποφοίτηση: η τοποθέτηση των αποφοίτων σε θέσεις εργασίας
  3. Ικανοποίηση των φοιτητών: οι βελτιώσεις του προγράμματος βάσει της αξιολόγησης των φοιτητών