Nascent Entrepreneurship Questionnaire by researchers of Athens University of Economics and Business (AUEB)

Εκ μέρους του εργαστηρίου ELTRUN του Πανεπιστημίου μας καθώς και του Κέντρου Επιχειρηματικότητας και Καινοτομίας – ACEin,  μοιραζόμαστε τη παρακάτω έρευνα προς συμπλήρωση.

Η έρευνα αφορά την νεοφυή επιχειρηματικότητα (nascent entrepreneurship/startup) όπως αυτή υφίσταται και δημιουργείται για και από εσάς, ενώ μελετά ταυτόχρονα και τις υφιστάμενες επιχειρηματικές σας δεξιότητες.

Έχει στόχο να βοηθήσει στη βελτίωση της κατανόησής της επιστημονικής κοινότητας σε αυτόν τον τομέα, για τη βελτίωση των πιθανοτήτων βιωσιμότητας και ανάπτυξης τέτοιων εγχειρημάτων, καθώς και την πραγματική ένταξή τους σε υφιστάμενες επιχειρήσεις.

Μπορείτε να βρείτε και να συμπληρώσετε το αντίστοιχο ερωτηματολόγιο εδώ.

Η συμπλήρωση του γίνεται ανώνυμα και χρειάζεται να αφιερώσετε κατά το μέγιστο 20 λεπτά για την ολοκλήρωση του.