Εκπαιδευτικό Ταξίδι 2022-2023

Το μεταπτυχιακό πρόγραμμα οργάνωσε για τα τμήματα πλήρους φοίτησης εκπαιδευτικό ταξίδι στη Βιέννη τον Απρίλιο 2023.

Το ταξίδι περιελάμβανε επίσκεψη στο University of Vienna και διάλεξη από τους καταξιωμένους καθηγητές, Dr Emmanuella Plakoyiannaki και DDr. Adamantios Diamantopoulos.

Οι φοιτήτριες και οι φοιτητές μας είχαν επίσης την ευκαιρία να επισκεφτούν τις εγκαταστάσεις των Ηνωμένων Εθνών στη Βιέννη, να παρακολουθήσουν διάλεξη του United Nations Information Service (UNIS) με θέματα (α) The role of the UN in international affairs, (β) The Sustainable Development Goals, και (γ) Peacekeeping.

Το ταξίδι πρόσφερε γνώσεις και εμπειρίες στους φοιτητές και τις φοιτήτριές μας ενώ ήταν μια μοναδική ευκαιρία για γνωριμία και συναναστροφή εκτός χώρου Πανεπιστημίου!