Παγκόσμια αναγνώριση του μεταπτυχιακού Μάρκετινγκ & Επικοινωνίας

Για μια ακόμη χρονιά το μεταπτυχιακό μας βρέθηκε σε υψηλή θέση μεταξύ των μεταπτυχιακών του Μάρκετινγκ παγκοσμίως, σύμφωνα με την ετήσια κατάταξη των Πανεπιστημίων από τον διεθνή φορέα αξιολόγησης Quacquarelli Symonds (QS).

Συγκεκριμένα, το μεταπτυχιακό Μάρκετινγκ & Επικοινωνίας κατετάγη 76ο μεταξύ των 105 προγραμμάτων του ίδιου γνωστικού αντικειμένου σε 23 χώρες. Τα κριτήρια κατάταξης για τις προαναφερθείσες αξιολογήσεις είναι η φήμη του Ιδρύματος στη διεθνή ακαδημαϊκή κοινότητα (thought leadership), η προοπτική απασχόλησης των αποφοίτων (employability), η απόδοση της επένδυσης των ΠΜΣ (return on investment), η άποψη στελεχών μεγάλων επιχειρήσεων που συνεργάζονται με ΠΜΣ (Alumni Outcomes) και τα ποσοστά γυναικών και αλλοδαπών σε φοιτητές και ακαδημαϊκό προσωπικό των ΠΜΣ (Class & Faculty Diversity).

Το πιστοποιητικό του μεταπτυχιακού είναι διαθέσιμο εδώ.

Δείτε τη συνολική έκθεση αξιολόγησης.