Δωρεάν Διάθεση Microsoft Windows & Office

Microsoft Windows (Μόνο για προπτυχιακούς και μεταπτυχιακούς φοιτητές του τμήματος Λογιστικής και Χρηματοοικονομικης)

Μέσω του προγράμματος  Dreamspark (παλιά γνωστό σαν MSDNΑΑ - MicroSoft Developer Network Academic Alliance) το τμήμα Λογιστικής και Χρηματοοικονομικής, διαθέτει δωρεάν στους φοιτητές του (προπτυχιακούς και μεταπτυχιακούς) λογισμικό της Microsoft (π.χ Windows) , πλην του Office το οποίο όμως μπορείτε να αποκτήσετε μέσω άλλης υπηρεσίας του πανεπιστημίο όπως αναφέρεται στην επόμενη παράγραφο..
Για να έχετε πρόσβαση στην συγκεκριμένη πλατφόρμα της Microsoft, θα πρέπει πρώτα να αποστείλεται email με τα στοιχεία σας

Όνομα,
Επίθετο,
Τμήμα (προπτυχιακό - μεταπτυχιακό)
Αριθμός Μητρώου,
πανεπιστημιακό email

στην διεύθυνση aislab@aueb.gr

Microsoft Office (Για όλη την πανεπιστημιακή κοινότητα)

Το Οικονομικό Πανεπιστήμιο Αθηνών παρέχει στα μέλη του τη δυνατότητα χρήσης της σουίτας Microsoft Office 365 Pro Plus ακαδημαϊκής χρήσης, μέσω σύνδεσης στη σχετική υπηρεσία της Microsoft με χρήση του πανεπιστημιακού λογαριασμού κάθε χρήστη. Μπορείτε, δηλαδή, να κατεβάσετε στον υπολογιστή σας και να εγκαταστήσετε το Microsoft Office 365 Pro Plus με το username και το password που έχετε για τις ηλεκτρονικές υπηρεσίες του Πανεπιστημίου.

Αναλυτικές Οδηγίες σχετικά με τη προμήθεια του Microsoft Office, μπορείτε να βρείτε εδώ