CFA Society Greece @ AUEB

Η Ελληνική Ένωση Χρηματοοικονομικών Αναλυτών CFA (CFA Society Greece), με ιδιαίτερη χαρά καλεί τους φοιτητές και αποφοίτους του Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών σε ενημερωτική παρουσίαση σχετικά με την επαγγελματική πιστοποίηση Chartered Financial Analyst (CFA) και το CFA Program, την Τρίτη 28 Μαρτίου και ώρα 18:00 στο Αμφιθέατρο ΑΝΤΩΝΙΑΔΟΥ.

Σε ποιους απευθύνεται η ενημερωτική παρουσίαση;
✓ Φοιτητές του τρίτου και τέταρτου έτους που σκέφτονται ή στοχεύουν να εργαστούν στον χρηματοοικονομικό ή επενδυτικό τομέα της Ελλάδας ή του εξωτερικού
✓ Φοιτητές μεταπτυχιακών προγραμμάτων που εργάζονται στον χρηματοοικονομικό ή επενδυτικό τομέα, ή στοχεύουν να εργαστούν σε αυτούς τους τομείς στην Ελλάδα ή στο εξωτερικό
✓ Απόφοιτοι του Πανεπιστημίου που εργάζονται στο χρηματοοικονομικό ή επενδυτικό τομέα ή σκέφτονται να στραφούν επαγγελματικά σε αυτούς τους τομείς στην Ελλάδα ή στο εξωτερικό
✓ Φοιτητές και απόφοιτοι που εργάζονται ή σκέφτονται να εργαστούν σε θέση χρηματοοικονομικής φύσεως, εκτός των χρηματοοικονομικών ή επενδυτικών τομέων.

Οι ενδιαφερόμενοι παρακαλούνται να δηλώσουν τη συμμετοχή τους στέλνοντας ένα μήνυμα στο events@cfa.gr έως τις 24 Μαρτίου 2023.