Βράβευση στον πανελλαδικό διαγωνισμό Young Business Talents.

Ο πρωτοετής φοιτητής του τμήματος Μ&Ε, Ευάγγελος Κυρίτσης βραβεύτηκε στον πρόσφατο πανελλαδικό διαγωνισμό "Young Business Talents" που διοργανώνει η NIVEA σε συνεργασία με την Praxis MMT.

Το "Young Business Talents" είναι ένας διαγωνισμός με επιχειρηματικό προσομοιωτή (business simulator) που απευθύνεται σε μαθητές λυκείων, δίνοντας τους την ευκαιρία να προσομοιώσουν με ακρίβεια ό,τι συμβαίνει στον κόσμο των επιχειρήσεων και να διαμορφώσουν ένα ολοκληρωμένο επιχειρησιακό σχέδιο μέσα από ένα σύνολο αποφάσεων που απαιτούν ανάλυση, προγραμματισμό και έλεγχο. Οι μαθητές λαμβάνουν αποφάσεις για μία ευρεία γκάμα θεμάτων όπως η παραγωγή, το ανθρώπινο δυναμικό, οι αγορές στόχοι, οι καταναλωτικές συνήθειες, οι προωθητικές ενέργειες κ.λπ. Η ομάδα Dynamic Efficiency του πρωτοετή πλέον φοιτητή στο τμήμα Μάρκετινγκ & Επικοινωνίας Ευάγγελου Κυρίτση (με τους Ιουστιάνο Καρδάση και Ελένη Καταδήμα) κατέλαβε την 5η θέση πανελλαδικά με κριτήριο την επιβράβευση προτάσεων που διασφαλίζουν την αποτελεσματικότερη διοίκηση μίας επιχείρησης.

Συγχαρητήρια!

Περισσότερα για τον διαγωνισμό εδώ.