Εθελοντική Αιμοδοσία στο Οικονομικό Παν/μιο Αθηνών

Εθελοντική Αιμοδοσία στο Οικονομικό Πανεπιστήμιο Αθηνών

Στις 3 και 4 Δεκεμβρίου 2013 το Ο.Π.Α. διοργανώνει εθελοντική αιμοδοσία στο κεντρικό κτήριο, στο πλαίσιο ανθρωπιστικών εκδηλώσεων και σε συνεργασία με το Νοσοκομείο Παίδων Αθηνών, Π. & Α. Κυριακού.

Όλοι όσοι μπορείτε, ελάτε να λάβετε μέρος στο 42ο διήμερο αιμοδοσίας, που διοργανώνεται στο Οικονομικό Πανεπιστήμιο Αθηνών από το 1994 προσφέροντας ένα δείγμα ανθρωπιάς και αλληλεγγύης σε συνανθρώπους που το έχουν ανάγκη.

Κινητή μονάδα αιμοληψίας του Νοσοκομείου θα βρίσκεται μεταξύ 11.00 και 17.30 στην Αίθουσα Πολλαπλών Χρήσεων (Προαύλιο Αμφιθεάτρου) στον 1ο όροφο του κτηρίου της οδού Αντωνιάδου.

Υπεύθυνες Διοργάνωσης: Κατερίνα Γαλανάκη (Υπεύθυνη Τμήματος Διεθνών Σχέσεων Ο.Π.Α.) και Δήμητρα Δημάκου (μέλος ΕΔΠ, Ο.Π.Α.).