People's Choice Award - L'Oreal Brandstorm

Μέσα από μία εξαιρετική επικοινωνιακή καμπάνια που διοργάνωσαν οι φοιτητές του τμήματος Παπανικολάου Γιάννης, Παναγιωτοπούλου Μαρίνα και Σίνης Στέφανος η ελληνική συμμετοχή 'A for Athens' κέρδισε επάξια το People's Choice Award στο Διεθνή Διαγωνισμό L'Oreal Brandstorm.

Η φωτογραφία της ελληνικής συμμετοχής συγκέντρωσε σε λίγες ημέρες 19.287 likes, 3.711 κοινοποιήσεις και 2.539 σχόλια με δεύτερη χώρα τις Φιλιππίνες με 18.682 likes.

Συγχαρητήρια στην ομάδα και Καλή Επιτυχία στον τελικό στις 20 Ιουνίου 2013!

Ο διεθνής διαγωνισμός LʼOreal Brandstorm διοργανώνεται κάθε χρόνο, τα τελευταία 20 χρόνια και δίνει σε φοιτητές από 45 και πλέον χώρες, τη δυνατότητα να αναδείξουν το ταλέντο τους στο μάρκετινγκ και να κερδίσουν τις εντυπώσεις, με τις καινοτόμες ιδέες τους.

Η ομάδα φοιτητών του τμήματος 'A for Athens' μετά από 6 δημιουργικούς μήνες προετοιμασίας, παρουσίασε το καινοτομικό της concept στον ελληνικό τελικό και κέρδισε το εισιτήριο για το Παρίσι!

Παράλληλα, αυτές τις μέρες, η LʼOreal διοργάνωσε ένα διαγωνισμό μέσω Facebook, για να αναδειχθεί η αγαπημένη ομάδα του κοινού (People's Choice Award). Στο διαγωνισμό συμμετείχαν ομάδες από όλες τις χώρες που εκπροσωπούνται στον τελικό!

ΕΔΩ
μπορείτε να δείτε όλες τις φωτογραφίες των χωρών που κρίθηκαν από το κοινό για το People's Choice Award, οι οποίες θα συμμετέχουν στον τελικό.

Και λίγα λόγια από την ίδια την ομάδα:

Είμαστε οι A for Athens και όχι ουδέ μία σχέση έχουμε με το γνωστό bar! Το Βrandstorm 2013 by L’Oreal, είναι για εμάς μια μεγάλη πρόκληση. Είναι ένα στοίχημα με τους εαυτούς μας, ότι μπορούμε να εφαρμόσουμε όλα εκείνα που μαθαίνουμε αυτά τα χρόνια αποτελεσματικά. Είναι ένα project ιδιαίτερα απαιτητικό, τόσο σε χρόνο, όσο και σε ικανότητες... ψυχικές! Τους τελευταίους 5 μήνες μαθαίνουμε να βρίσκουμε τρόπους να ξεπερνάμε, τις πάσης φύσης δυσκολίες που εμφανίζονται και να καταφέρνουμε πράγματα που μας φαίνονταν αδύνατα μόλις μέρες πριν. Είμαστε ιδιαίτερα ικανοποιημένοι, διότι τόσο στον ημιτελικό όσο και στον τελικό, αποδώσαμε στο 100% και είχαμε το θετικό αποτέλεσμα που επιθυμούσαμε, να εκπροσωπήσουμε την Ελλάδα στον παγκόσμιο τελικό, τον Ιούνιο στο Παρίσι!

Θέλουμε να ευχαριστήσουμε θερμά τους φίλους μας και όλους εκείνους που μας βοηθούν και μας υποστηρίζουν όλο αυτό το διάστημα και ιδιαιτέρως τους «συναγωνιστές» μας, για την εξαιρετική τους προσπάθεια. Χωρίς τους καλύτερους για αντίπαλους, η νίκη μας δε θα είχε την ίδια αξία!

Rendez-vous à Paris!

The A for Athens Team