Eπίσκεψη φοιτητών του τμήματος στην εταιρεία ΒΙΑΝΕΞ Α.Ε.

Επίσκεψη φοιτητών του Τμήματος Μάρκετινγκ & Επικοινωνίας, του Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών στη ΒΙΑΝΕΞ Α.Ε.

Την Πέμπτη 21 Δεκεμβρίου 2023, πραγματοποιήθηκε επίσκεψη φοιτητών του 4ου έτους της κατεύθυνσης «Διεθνής επιχειρηματικότητα και καινοτομία» του Τμήματος Μάρκετινγκ & Επικοινωνίας (Μ&Ε), του Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών στις εγκαταστάσεις της εταιρείας ΒΙΑΝΕΞ Α.Ε. στη Μεταμόρφωση Αττικής. Η επίσκεψη διοργανώθηκε από την Επ. Καθηγήτρια του Τμήματος Αρετή Γκυπάλη.  Κατά την άφιξη της ομάδας του Τμήματος Μ&Ε, πραγματοποιήθηκαν σύντομες παρουσιάσεις της ιστορίας της εταιρείας από τον κ. Εμμανουήλ Αυγερινό, Διευθυντή του εργοστασίου της Μεταμόρφωσης και των στρατηγικών προώθησης και επικοινωνίας που ακολουθεί από την κ. Ντανιέλα Μάλο, Marketing manager της ΒΙΑΝ Α.Ε. θυγατρικής εταιρείας της ΒΙΑΝΕΞ Α.Ε.

Η ομάδα του Τμήματος Μ&Ε του ΟΠΑ ξεναγήθηκε στη σύγχρονη μονάδα παραγωγής φαρμάκων της ΒΙΑΝΕΞ Α.Ε., ενημερώθηκε για τα προϊόντα και τις καινοτόμες τεχνολογίες που αναπτύσσει η εταιρεία και διαπίστωσε την σημασία των στρατηγικών διανομής και προώθησης στην αγορά του φαρμάκου. Η επίσκεψη έδωσε την ευκαιρία στους φοιτητές του Τμήματος Μ&Ε του ΟΠΑ να διευρύνουν τις γνώσεις τους σχετικά με τον φαρμακευτικό κλάδο στην Ελλάδα και να διαπιστώσουν τις προοπτικές απασχόλησης στον τομέα. Τα στελέχη της ΒΙΑΝΕΞ και η ομάδα του Τμήματος Μ&Ε του ΟΠΑ εξέφρασαν την ιδιαίτερη ικανοποίηση τους για την αλληλεπίδραση που έδωσε την δυνατότητα διεύρυνσης των γνώσεων και εμπειριών των φοιτητών του Τμήματος Μ&Ε.

Ευχαριστούμε θερμά τη ΒΙΑΝΕΞ Α.Ε. για την εγκάρδια φιλοξενία και τις πολύ όμορφες αναμνήσεις!