E-Commerce Champion for 2021 | Διαγωνισμός

The Heart of Cart 2021

Στο πλαίσιο του μαθήματος κατεύθυνσης "Σχεδιασμός και Ανάπτυξη Διαδικτυακών Εφαρμογών" διεξήχθη διαγωνισμός #ΤheHeartofCart σε συνεργασία με την Intersport Athletics S.A.

UX experts ήταν οι φοιτητές του τμήματός μας.  15 ομάδες μέσα σε 2 μέρες ανέπτυξαν προτάσεις για το πώς μια εταιρεία μπορεί να εκμεταλλευτεί νέες τάσεις στο digital commerce, όπως conversational & experiential marketing, AR και social shopping.
Οι 4 νικήτριες ομάδες κέρδισαν δωροεπιταγές και επιπλέον όλοι οι συμμετέχοντες απέστειλαν τα βιογραφικά τους στην εταιρεία.

Ευχαριστούμε τους coaches των φοιτητών Μαρία Κολοκυθά, Νατάσα Φωτεινακοπούλου και Γιώργος Λεβεντάκης, οι οποίοι υποστήριξαν το project με όλη τους την ενέργεια και φυσικά σε όλους τους φοιτητές που με τη δική τους τεχνογνωσία ήταν η καρδιά του project.