Διάλεξη κ. Δημήτριου Κούρκουλα στο πλαίσιο του μαθήματος «Θεσμοί και Διαπραγματεύσεις στην Ε.Ε.»

Στο πλαίσιο του μαθήματος «Θεσμοί και Διαπραγματεύσεις στην Ε.Ε.», με Καθηγητή τον κ. Σπύρο Μπλαβούκο, οι φοιτητές των Μεταπτυχιακών Προγραμμάτων «Διεθνών Ευρωπαϊκών Οικονομικών Σπουδών» και «Διεθνείς Διαπραγματεύσεις», είχαν την ευκαιρία να συνομιλήσουν με τον αξιότιμο κ. Δημήτρη Κούρκουλα, πρώην Υφυπουργό Εξωτερικών της Ελλάδας και πρώην Επικεφαλής της Αντιπροσωπείας της Ε.Ε. στο Λίβανο και τη Βοσνία-Ερζεγοβίνη.

Ο κ. Κούρκουλας μετέφερε στους φοιτητές τις εμπειρίες του από τη συμμετοχή του σε διαπραγματεύσεις εντός και εκτός της Ε.Ε. και ανέδειξε τις μεταξύ τους ομοιότητες και διαφορές. Ακολούθησε μια ενδιαφέρουσα και ιδιαίτερα ζωντανή συζήτηση και ανταλλαγή απόψεων.

Ευχαριστούμε θερμά τον κ. Κούρκουλα.