Παίγνιο Προσομοίωσης στο μάθημα «Ανάλυση Διαπραγματεύσεων και Διαπραγματευτικό Περιβάλλον»

"Παίγνιο Προσωμοίωσης"

Στο πλαίσιο του μαθήματος «Ανάλυση Διαπραγματεύσεων και Διαπραγματευτικό Περιβάλλον» οι φοιτητές είχαν την ευκαιρία να συμμετάσχουν σε ένα παίγνιο προσομοίωσης.

Οι φοιτητές κλήθηκαν να εμπλακούν σε μια συζήτηση γύρω από μείζονος σημασίας θέματα μιμούμενοι ένα πραγματικό Συνέδριο του Ευρωπαϊκού Συμβουλίου

Με την καθοδήγηση του διδάσκοντα, Αναπληρωτή Καθηγητή και Διευθυντή του ΠΜΣ, κ. Σπύρου Μπλαβούκου η προσομοίωση στέφθηκε με επιτυχία και οι φοιτητές αποκόμισαν μια ιδιαίτερα ενδιαφέρουσα εκπαιδευτική εμπειρία.