3η Θερινή Ακαδημία ΕΛΙΑΜΕΠ – ACG, Ολυμπία 3-8 Ιουλίου 2023

Το Eλληνικό Ίδρυμα Ευρωπαϊκής και Εξωτερικής Πολιτικής (ΕΛΙΑΜΕΠ) και το Institute of Global Affairs του Αμερικανικού Κολλεγίου Ελλάδος (Deree) διοργανώνουν την 3η Θερινή Ακαδημία ΕΛΙΑΜΕΠ – ACG στην Ολυμπία της Πελοποννήσου.

Η Θερινή Ακαδημία είναι ένα εκπαιδευτικό πρόγραμμα που φέρνει σε επαφή μεταπτυχιακούς φοιτητές και νέους επαγγελματίες με υψηλές προοπτικές από τη Μεσόγειο, την Ευρώπη και πέραν αυτής. Διακεκριμένοι ακαδημαϊκοί, διπλωμάτες, υπεύθυνοι χάραξης πολιτικής, επιχειρηματίες και έμπειροι δημοσιογράφοι θα βοηθήσουν τους συμμετέχοντες να αναλύσουν και να κατανοήσουν καλύτερα τις προκλήσεις που απορρέουν από τις τρέχουσες παγκόσμιες και περιφερειακές, γεωοικονομικές και γεωπολιτικές αλλαγές.

Διοργάνωση: Ελληνικό Ίδρυμα Ευρωπαϊκής & Εξωτερικής Πολιτικής (ΕΛΙΑΜΕΠ) και Institute of Global Affairs του Αμερικανικού Κολλεγίου Ελλάδος (Deree)

Διάρκεια: Δευτέρα 3 Ιουλίου – Σάββατο 8 Ιουλίου 2023

Υποβολή αιτήσεων έως: 12 Μαΐου 2023

Περισσότερες πληροφορίες για το πρόγραμμα και το κόστος συμμετοχής είναι διαθέσιμες εδώ

Υπεύθυνος επικοινωνίας: Άγγελος Καραγιαννόπουλος med.assistant@eliamep.gr

Με την υποστήριξη του ΠΜΣ Διεθνείς Διαπραγματεύσεις.