Eduniversal: Το ΠΜΣ Διεθνών και Ευρωπαϊκών Οικονομικών Σπουδών στις κορυφαίες θέσεις σε διεθνές επίπεδο!

Το  Μεταπτυχιακό Πρόγραμμα Ειδίκευσης στις Διεθνείς και Ευρωπαϊκές Οικονομικές Σπουδές του Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών βρίσκεται αυτή τη χρονιά ακόμη πιο ψηλά, ανάμεσα στις κορυφαίες θέσεις των μεταπτυχιακών προγραμμάτων σε διεθνές επίπεδο. Σύμφωνα με την έγκυρη λίστα κατάταξης Eduniversal που ανακοινώθηκε για το 2019, κατατάσσεται στην 25η θέση στην κατηγορία "Economics in Western Europe".

Η εν λόγω λίστα αξιολογεί Προγράμματα 1.000ων Πανεπιστημίων από 154 χώρες.

Με αφορμή τις διακρίσεις των ΠΜΣ του ΟΠΑ, ο Πρύτανης του Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών Καθηγητής Εμμανουήλ Γιακουμάκης δήλωσε: “Το Οικονομικό Πανεπιστήμιο Αθηνών είναι υπερήφανο για τη διεθνή αναγνώριση των Προγραμμάτων Μεταπτυχιακών Σπουδών του. Με τα προγράμματα αυτά, το Ίδρυμά μας προσφέρει στους νέους τη δυνατότητα να αποκτήσουν υψηλής στάθμης και διεθνούς αναγνώρισης μεταπτυχιακούς τίτλους σπουδών στην Ελλάδα. Η διατήρηση και η συνεχής βελτίωση της θέσης των προγραμμάτων μας στις διεθνείς κατατάξεις αποτελεί στρατηγικό στόχο μας. Αισιοδοξούμε ότι σε αυτή την προσπάθεια θα έχουμε τη στήριξη της κοινωνίας και της πολιτείας.”

Περισσότερες πληροφορίες: Eduniversal Masters Ranking 2019

Ιστότοπος: ΠΜΣ στις Διεθνείς και Ευρωπαϊκές Οικονομικές Σπουδές