Προκήρυξη Υποτροφιών για το Ακαδ. Έτος 2018-19 της Ιεράς Μητροπόλεως Μεσσηνίας

Το Ταμείον Αρωγής ΄Απορων Μεσσηνίων Φοιτητών της Ιεράς Μητροπόλεως Μεσσηνίας προκηρύσσει συμφώνως: με το ΦΕΚ 113/Β/29-1-2009, για το Ακαδημαϊκό Έτος 2018-2019 τέσσερις (4) υποτροφίες ετησίως σε προπτυχιακούς φοιτητές με οικονομικές δυσκολίες που φοιτούν σε ελληνικά Ιδρύματα Τριτοβάθμιας Εκπαίδευσης (πλην των Θεολογικών Σχολών του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών, του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης και της Σχολής Ανθρωπιστικών Επιστημών και Πολιτισμικών Σπουδών του Πανεπιστημίου Πελοποννήσου), οι οποίοι κατάγονται από τις επαρχίες της Ιεράς Μητροπόλεως Μεσσηνίας και έως την εισαγωγή τους σε Ίδρυμα Τριτοβάθμιας Εκπαίδευσης διαμένουν εντός των ορίων της Ιεράς Μητροπόλεως Μεσσηνίας.

Το πλήρες κείμενο της προκήρυξης μπορεί να βρεθεί εδώ.