11ος Διεθνής Πανεπιστημιακός Διαγωνισμός Καινοτομίας και Επιχειρηματικότητας-Ennovation

Το Εnnovation αποτελεί ένα διεθνή διαγωνισμό καινοτομίας και επιχειρηματικότητας. Στόχος του είναι να αναδειχθούν νέες επιχειρηματικές ιδέες με βάση την καινοτομία και τις νέες τεχνολογίες, την ανταγωνιστικότητα στις διεθνείς αγορές και τη βιώσιμη ανάπτυξη. Στον διαγωνισμό εντάσσεται ειδική ροή προτάσεων που δίνει έμφαση στην επιχειρηματική αξιοποίηση ερευνητικών αποτελεσμάτων και λύσεων που έχουν αναπτυχθεί ως αποτέλεσμα πολυετούς ή εξειδικευμένης έρευνας.

Η συμμετοχή στο διαγωνισμό είναι ανοικτή και δωρεάν και μπορούν να συμμετάσχουν ομάδες των 2 έως 5 ατόμων/μελών της ακαδημαϊκής κοινότητας, όπως υποψήφιοι διδάκτορες, ερευνητές, προπτυχιακοί και μεταπτυχιακοί φοιτητές. H υποβολή των  αιτήσεων είναι έως 30 Ιουνίου 2018.

Για περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να επικοινωνήσετε με τα μέλη της επιστημονικής επιτροπής του διαγωνισμού σε ένα από τα συνεργαζόμενα Πανεπιστήμια ή με το Κέντρο Επιχειρηματικότητας και Καινοτομίας ACEin του ΟΠΑ: www.acein.aueb.gr, http://ennovation.gr/

Η σχετική ανακοίνωση μπορεί να βρεθεί εδώ.