Internship from Fantasy Sports Interactive (FSI)

Internship from Fantasy Sports Interactive (FSI) for students of the FT M.Sc. in Statistics at AUEB.

Η Fantasy Sports Interactive θα χρηματοδοτήσει 1 θέση πρακτικής άσκησης (Internship) για απασχόληση στο αντικείμενο των Sports Analytics για τους φοιτητές του Μεταπτυχιακού πλήρους φοίτησης στη Στατιστική του ΟΠΑ.

Ο φοιτητής που θα επιλεγεί θα απασχοληθεί για 3-6 μήνες με σύμβαση εργασίας στα γραφεία της εταιρείας στην Αθήνα. Οι όροι συνεργασίας θα συμφωνηθούν με το φοιτητή κατά τη διαδικασία της επιλογής του.

Παράλληλα θα γράψουν τη διπλωματική τους μεταπτυχιακή εργασία σε ένα αντικείμενο κοινού ενδιαφέροντος του μεταπτυχιακού του ΟΠΑ και της Fantasy Sports Interactive.

Υποψήφια θέματα θα ανήκουν στην περιοχή της στατιστικής μοντελοποίησης σε αθλητικά δεδομένα.

Η διαδικασία θα ξεκινήσει τον Μάρτιο και περιλαμβάνει συνέντευξη και κάποια τεστ.

Ο φοιτητής αναμένεται να ξεκινήσει την εργασία του τον Σεπτέμβρη.

Η εταιρεία ενδιαφέρεται να κρατήσει τον φοιτητή της πρακτικής άσκησης και μετά την ολοκλήρωση του προγράμματος κάτι το οποίο θα εξαρτηθεί από την απόδοση του αλλά και από τη διαθεσιμότητα θέσεων εργασίας.