20ο Θερ. Σχ. στη Διαχείριση Κινδύνου και τα Στοχαστικά Χρηματοοικονομικά

20ο Θερινό Σχολείο στη Διαχείριση Κινδύνου και τα Στοχαστικά Χρηματοοικονομικά
4 - 8 Σεπτεμβρίου 2023

Τα Department of Statistics, Athens University of Economics and BusinessDepartment of Business Administration | Athens University of Economics and Business, Tμήμα Λογιστικής & Χρηματοοικονομικής και το Εργαστήριο Στοχαστικής Μοντελοποίησης και Εφαρμογών του Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών, σε συνεργασία με τα Τμήματα Στατιστικής & Αναλογιστικών - Χρηματοοικονομικών Μαθηματικών και Μηχανικών Οικονομίας & Διοίκησης του University of the Aegean, συνδιοργανώνουν το 20ο Θερινό Σχολείο στη Διαχείριση Κινδύνου και τα Στοχαστικά Χρηματοοικονομικά, στις 4 - 8 Σεπτεμβρίου 2023.

Το σχολείο απευθύνεται σε μεταπτυχιακούς φοιτητές, υποψήφιους διδάκτορες, μεταδιδάκτορες, ερευνητές και στελέχη του χρηματοπιστωτικού τομέα και των χρηματοοικονομικών αγορών, οι οποίοι ενδιαφέρονται να ενημερωθούν σχετικά με τις νεότερες εξελίξεις σε αυτό τον πολύ δυναμικό και γρήγορα εξελισσόμενο χώρο της στοχαστικής χρηματοοικονομικής.

Περισσότερες πληροφορίες: https://www.aueb.gr/el/content/20o-therino-sholeio-sti-diaheirisi-kindynoy-ta-stohastika-hrimatooikonomika-4-8-septemvrioy

#aueb #aegeanuniversity #risk #finance #stochastics #statistics