Συμπληρωματική πρόσκληση για συμμετοχή στο πρόγραμμα Erasmus+

ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΗ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΕΚΔΗΛΩΣΗΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ

ΓΙΑ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΣΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ERASMUS+  ΓΙΑ ΣΠΟΥΔΕΣ ΣΤΟ ΕΑΡΙΝΟ ΕΞΑΜΗΝΟ ΤΟΥ

ΑΚΑΔΗΜΑΪΚΟΥ ΕΤΟΥΣ 2021-2022

Καλούνται οι φοιτητές του Τμήματος Στατιστικής, οι οποίοι ενδιαφέρονται να συμμετάσχουν στο πρόγραμμα ανταλλαγής φοιτητών Erasmus+ για σπουδές στο ΕΑΡΙΝΟ ΕΞΑΜΗΝΟ του  ακαδ. έτους 2021-2022, να αποστείλουν μέχρι και την Τρίτη 5 Οκτωβρίου 2021 στο e-mail της Γραμματείας (stat@aueb.gr) την εκδήλωση ενδιαφέροντός τους,  για τις ελάχιστες θέσεις που έχουν απομείνει με nomination deadline τον Οκτώβριο 2021.

Απαραίτητη προϋπόθεση συμμετοχής στο Πρόγραμμα είναι οι φοιτητές να:

• βρίσκονται τουλάχιστον στο 2ο έτος σπουδών,
  • έχουν συγκεντρώσει τουλάχιστον, κατά την υποβολή της αίτησης, 60 πιστωτικές μονάδες (ECTS)  με μαθήματα και από το Α’ έτος σπουδών
  • έχουν καλή γνώση της γλώσσας διδασκαλίας του ιδρύματος υποδοχής (επίπεδο Β2)

Διοικητική Υποστήριξη

Αναστασίου Σοφία, Γραμματεία Στατιστικής, τηλ. 210-8203113, e-mail: sofiaana@aueb.gr

Αθήνα, 29 Σεπτεμβρίου 2021