DataDrive Challenge: Fueling Insights with Motodynamics Group of Companies

Συνεχίζουμε να στηρίζουμε την ακαδημαϊκή κοινότητα, να ενισχύουμε την έρευνα και να παρέχουμε κίνητρα για αριστεία και καινοτομία!

Η @SixtGreece, μέλος του ομίλου ΜΟΤΟΔΥΝΑΜΙΚΗ, σε συνεργασία με το @ΟΠΑ, διοργανώνει τον διαγωνισμό "DataDrive Challenge: Fueling Insights with Motodynamics Group of Companies” για τους μεταπτυχιακούς φοιτητές του Τμήματος Στατιστικής.

Στην 1η φάση του διαγωνισμού, στα πλαίσια του μαθήματος Data Analysis, οι συμμετέχοντες θα κληθούν να εκπονήσουν μια εργασία χρησιμοποιώντας Big Data και να προχωρήσουν σε παρουσιάσεις, από τις οποίες θα επιλεγούν 5 φοιτητές.

Στη 2η φάση οι επιλεχθέντες θα προχωρήσουν σε εκτενέστερη ανάλυση των δεδομένων.

Οι 3 νικητές θα κερδίσουν μεγάλα δώρα!

Καλή επιτυχία σε όλες και όλους!

#Motodynamics #WeAreMotodynamics #MovementChangesEverything #MoveEvolveTransform #DriveChange #DataDriveChallenge #dataanalysis #statistics