Διάκριση στον 18ο Φοιτητικό Διαγωνισμό Economia

Το δεύτερο βραβείο στον 18ο φοιτητικό διαγωνισμό του περιοδικού Οικονομική Επιθεώρηση του Oμίλου Economia έλαβε φοιτήτρια του Τμήματος Διοικητικής Επιστήμης και Τεχνολογίας

Last updated: 20/06/2012

Για άλλη μία χρονιά πραγματοποιήθηκε, υπό την αιγίδα του Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών, με ιδιαίτερη επιτυχία ο 18ος Economia Φοιτητικός Διαγωνισμός του περιοδικού Οικονομική Επιθεώρηση του Ομίλου Economia με θέμα "Τεχνολογία, Καινοτομία και Κοινωνική Αλλαγή". Ο διαγωνισμός, ο οποίος αποτελεί θεσμό από το 1994, προσφέρει τη δυνατότητα σε φοιτητές να έρθουν σε επαφή με κορυφαίες επιχειρήσεις, να εκφράσουν τις απόψεις και ιδέες τους και να διεκδικήσουν σημαντικές επιβραβεύσεις.

Έλαβαν μέρος φοιτητές από 34 ΑΕΙ και ΤΕΙ (τα 3 του εξωτερικού), ενώ για τις 5 βραβευμένες ατομικές και 5 ομαδικές εργασίες προκρίθηκαν πάνω από 80 εργασίες.

Το δεύτερο βραβείο στις ομαδικές εργασίες έλαβε η φοιτήτρια του Τμήματος κα Μερζιώτη Νικολέττα μαζί με την φοιτήτρια του Τμήματος Μάρκετινγκ και Επικοινωνίας κα Τριανταφύλλου Χαρά.

Αναλυτικά οι φοιτητές που διακρίθηκαν τόσο στις ομαδικές όσο και στις ατομικές εργασίες είναι:

Ομαδικές εργασίες
1ο βραβείο
κ. Νταντάνης Χαράλαμπος - Τμήμα Λογιστικής και Χρηματοοικονομικής - ΟΠΑ
κα Σανταμούρη Αικατερίνη - Τμήμα Λογιστικής και Χρηματοοικονομικής - ΟΠΑ

2ο βραβείο
κα Μερζιώτη Νικολέττα - Τμήμα Διοικητικής Επιστήμης και Τεχνολογίας - ΟΠΑ
κα Τριανταφύλλου Χαρά - Τμήμα Μάρκετινγκ και Επικοινωνίας - ΟΠΑ

3ο βραβείο
κ. Λορέντζος Διονύσιος - Τμήμα Οργάνωσης και Διοίκησης Επιχειρήσεων - ΟΠΑ
κ. Τσακίρης Σάββας - Τμήμα Μάρκετινγκ και Επικοινωνίας - ΟΠΑ

4ο βραβείο