Δελτίο τύπου 17ου ΦΣΔΕΤ

Με μεγάλη επιτυχία και συμμετοχή τόσο της φοιτητικής όσο και της ερευνητικής κοινότητας, πραγματοποιήθηκε το 17ο Φοιτητικό Συνέδριο του Τμήματος Διοικητικής Επιστήμης και Τεχνολογίας (ΦΣΔΕΤ) του Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών (ΟΠΑ), με θέμα «Σύγχρονες Προκλήσεις στη Διοικητική Επιστήμη και Τεχνολογία».

Περισσότεροι από 350 καθηγητές, ερευνητές, φοιτητές, απόφοιτοι του Τμήματος και στελέχη επιχειρήσεων παρακολούθησαν διαδικτυακά τις συζητήσεις στρογγυλής τραπέζης καθώς και τις εργασίες του ΦΣΔΕΤ, στο πλαίσιο του οποίου αναδείχθηκαν οι σύγχρονες τάσεις και προκλήσεις στον χώρο της Διοίκησης και της Τεχνολογίας, με ιδιαίτερη έμφαση στον ψηφιακό μετασχηματισμό, το ηλεκτρονικό επιχειρείν, τη διοίκηση εφοδιαστικής αλυσίδας, το μάνατζμεντ και τις διεπιστημονικές συνεργασίες.

Διαβάστε το αναλυτικό Δελτίο Τύπου.