Εθνικό Βραβείο Νεοφυούς Επιχειρηματικότητας 2021

H φοιτητική ομάδα “Swim.me” βραβεύτηκε στα Εθνικά Βραβεία Νεοφυούς Επιχειρηματικότητας 2021 “Elevate Greece”, στην 85η Διεθνή Έκθεση Θεσσαλονίκης, σε συνέχεια της 1ης θέσης στον Πανευρωπαϊκό Διαγωνισμό Φοιτητικής Καινοτομίας και Επιχειρηματικότητας JA Europe Enterprise Challenge 2021 και τον Εθνικό Φοιτητικό Διαγωνισμό Καινοτομίας και Επιχειρηματικότητας «JA Start Up 2021» του Junior Achievement Greece!

Υπενθυμίζεται ότι η ομάδα αποτελείται από τους φοιτήτριες του τμήματος ΔΕΤ (ΟΠΑ), Ουρανία Βλάχου και Ιφιγένεια Βασιλάκη, ο φοιτητής του τμήματος ΟΔΕ (ΟΠΑ) Αναστάσιος Καραμούτσος και οι φοιτητές του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών (ΕΜΠ), Ευάγγελος Γεωργακίλας, Παναγιώτα Δεδούση και Δημήτριος Λάμπρος, οι οποίοι παρουσίασαν τη  ψηφιακή  ιδέα «Swim.me», ένα wearable σύστημα υποβοήθησης  κολυμβητών για τον προσανατολισμό τους στην πισίνα.