Ομιλία Καθηγητή Γεωργίου Δουκίδη

Στο πλαίσιο του Σεμιναρίου της Ευρωπαϊκής Έδρας Jean Monnet, ο Καθηγητής Γεώργιος Δουκίδης θα παραθέσει ομιλία με θέμα «Ψηφιακός μετασχηματισμός ως επιχειρηματική στρατηγική», την Τετάρτη, 22 Μαρτίου 2023, ώρα 19.00 – 21.00, στο Αμφιθέατρο "Ανδρέας Κιντής" του Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών.

Δεν προαπαιτείται εγγραφή και η παρακολούθηση είναι δωρεάν.

Απευθύνεται στους φοιτητές/τριες όλων των Τμημάτων του ΟΠΑ, και των άλλων Πανεπιστημίων της χώρας.

Καθηγητές και Καθηγήτριες ελληνικών πανεπιστημίων, διακεκριμένα στελέχη του χρηματοπιστωτικού χώρου και του ευρύτερου Δημόσιου τομέα θα είναι οι εισηγητές των διαλέξεων του Σεμιναρίου.

Οι Διαλέξεις του Σεμιναρίου αναφέρονται σε τρέχοντα θέματα της Ελληνικής, Ευρωπαϊκής και Διεθνούς Οικονομίας, σε θέματα λειτουργίας των Θεσμών, και στις προοπτικές αυτών.

Οι φοιτητές/τριες που θα έχουν παρακολουθήσει το 80% των Διαλέξεων, θα λάβουν βεβαίωση παρακολούθησης του Σεμιναρίου.

Περισσότερες πληροφορίες για το πρόγραμμα του Σεμιναρίου της Ευρωπαϊκής Έδρας Jean Monnet είναι διαθέσιμες εδώ.