Τελικός JA Start Up 2020 Live

Την Τρίτη, 26 Μαϊου θα πραγματοποιηθεί ο Πανελλήνιος Φοιτητικός Διαγωνισμός ΕπιχειρηματικότηταςJA Start Up 2020, του Σωματείου Επιχειρηματικότητας Νέων/Junior Achievement Greece.

Ακολουθώντας την πολυετή παράδοση, ομάδες φοιτητών του Τμήματος Διοικητικής Επιστήμης και Τεχνολογίας του Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών, συμμετείχαν στο διαγωνισμό, με τις εργασίες που ανέλαβαν στο μάθημα «Ψηφιακή Καινοτομία και Επιχειρηματικότητα» και διδάσκοντες τον Καθηγητή Γιώργο Δουκίδη και  τον Δρ. Σταύρο Λουνή, κι επτά (7) ομάδες προκρίθηκαν στον Τελικό.

Σας προσκαλούμε να παρακολουθήσετε τις 15 Ομάδες, που έφτασαν στον Τελικό, την Τρίτη 26 Μαιου, να διαγωνίζονται live από τις 09.00. Στις 15.00 θα πραγματοποιηθούν οι βραβεύσεις και οι απονομές των επάθλων από τον Υπουργό Ψηφιακής Διακυβέρνησης, Κυριάκο Πιερρακάκη, τον Υφυπουργό Παιδείας και Θρησκευμάτων, Βασίλη Διγαλάκη και τον Πρέσβη των ΗΠΑ στην Αθήνα, Geoffrey Pyatt.

Δείτε τον διαγωνισμό στο: http://lms.jagreece.org/events/startup/

Καλή Επιτυχία σε όλους τους διαγωνιζόμενους!